Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел.(050)44-80-389

Що робити у випадку ДТП?

Що робити у випадку ДТП

Автор: Юлія Брей
помічник юриста

Кожен учасник дорожнього руху ризикує стати учасником ДТП. Цікавий факт, що за статистикою ймовірність аварії у людини «зі стажем» збільшується, оскільки водій розслабляється і почуває себе більш впевнено. Також не варто забувати, що аварія може статися взагалі без вашої вини, або навіть участі. Тому рекомендую прочитати цю статтю і не забути зберегти в телефоні номер адвоката.

Безумовно, що до непередбаченої ситуації важко підготуватися, проте, алгоритм дій якщо все-таки трапилось ДТП необхідно знати.

  1. 1. Найголовніше – контролюйте свої емоції, намагайтеся зберегти «холодний розум». Це допоможе тверезо мислити та швидше зорієнтуватися в ситуації.
  2. 2. У жодному разі не намагайтеся покинути місце події. Це не тільки не допоможе, але і погіршить вашу ситуацію (якщо ви залишите місце події – передбачена адміністративна відповідальність, а у разі серйозних наслідків – кримінальна).
  3. 3. Обов’язково з’ясуйте, чи не травмовані люди внаслідок ДТП. У разі їх наявності — негайно викличте швидку допомогу та реально оцініть можливість надання першої невідкладної допомоги.
  4. 4. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки.
  5. 5. З’ясуйте, чи можливо вирішити питання на місці шляхом підписання Європротоколу.

Такий варіант можливий, якщо:

— винуватець визнає свою провину, тверезий і має діючий страховий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Автоцивілка);

— сума збитку не перевищує 50 000 гривень;
пошкоджено лише автомобіль.

  1. 6. Якщо питання неможливо вирішити на місці – необхідно повідомити поліцію про ДТП.

ВАЖЛИВО до приїзду представників правоохоронних органів зберігати транспортні засоби, пошкоджене майно та розташування учасників ДТП в тому стані, в якому вони опинилися внаслідок  дорожньо-транспортної пригоди.

  1. 7. Якщо ситуація неоднозначна або винуватець не визнає своєї вини, знайдіть свідків, запишіть їх мобільні телефони.
  2. 8. Сфотографуйте місце події, взаємне розташування транспортних засобів, пошкодження автомобілів учасників ДТП. Якщо у вашому автомобілі є відео реєстратор – це може стати доказом вашої версії подій.
  3. 9. Попросіть винуватця ДТП показати поліс Автоцивілки та зробіть його фотокопію. Поцікавтесь чи повідомив винуватець свою страхову компанію про ДТП. В разі, якщо винуватець відмовляється телефонувати в страхову компанію, зробіть це самостійно. Номер телефону Автоцивілки вказаний у верхньому лівому куті полісу. Це допоможе вам у подальшому отримати страхове відшкодування за  нанесену вам матеріальну шкоду.
  4. 10. Якщо інші учасники ДТП намагаються чинити на вас тиск, поверніться до машини і заблокуйте двері. До приїзду поліції зателефонуйте до страхової компанії, в якій придбали поліс Автоцивілки, і уточніть які документи вам необхідно буде оформити на місці події.
  5. 11. Після приїзду працівників поліції, детально розкажіть їм про обставини події.
  6. 12. Не залишайте працівників поліції наодинці з іншими учасниками події, особливо, якщо у вас немає свідків.
  7. 13. Зверніть увагу: чи здійснюють поліцейські фото- та/або відеозйомку місця аварії.
  8. 14. Не відмовляйтеся від проходження огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння. Краще його проходити у медичному закладі з відібранням зразків крові. Після аварії не приймайте спиртовмісні заспокійливі, а також препарати, заборонені до вживання особам, які керують транспортними засобами. В подальшому це може бути підтвердженням, що ви були тверезими на момент ДТП.
  9. 15. Беріть участь у заповненні, слідкуйте за складенням схеми ДТП, чи всі пошкодження авто описані та внесені до документів. Також важливо звірити номери полісів учасників ДТП.

Перечитайте всі складені поліцейськими документи, у разі незгоди – обов’язково напишіть свої зауваження, та тільки потім можете ставити підпис.

  1. 16. У разі непогодження з тим, що написано у протоколі поліції ви маєте право відмовитися від його підписання або ж вказати, що не погоджуєтеся з написаним.

Нагадуємо водіям, що сівши за кермо автомобіля Ви стаєте джерелом підвищеної небезпеки та маєте ризики потрапити в дорожньо-транспортну пригоду.

Будьте обережні на дорозі, дотримуйтеся режиму безпечної швидкості руху та не порушуйте Правил дорожнього руху. Це може врятувати життя Вам та іншим учасникам дорожнього руху.

У будь-якій незрозумілій ситуації зберігайте спокій та телефонуйте своєму адвокату за номером:

 +38050-44-80-389 ( адвокатеса Оксана Андріївна Мірошниченко).