14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська 9, офіс 215
тел. (0462)933-305; (050)44-80-389

ПриватБанку заборонено стягувати відсотки і пеню по кредитках

ПриватБанку заборонено стягувати відсотки і пеню по кредитках

ПриватБанк —  є найбільшим банком в Україні, послугами якого користується більшість громадян України.

У зв’язку з чим виникають непоодинокі випадки коли банк нараховує підвищенні відсотки та штрафні санкції за кредитними лініями.

Якщо з банком не вдається урегулювати конфлікт самостійно, варто заручитись допомогою кваліфікованого спеціаліста по банківським справам. Він допоможе Вам захистити Ваші права та інтереси.

Для прикладу, можемо навести справу, яка  стосувалася кредитного ліміту, виділеного ПриватБанком на картку «Універсальна» у розмірі 20 тис. грн. Позичальник не вносив вчасно платежі за цією позикою, і банк нарахував йому відсотки та штрафи, збільшивши загальну суму заборгованості вдвічі. На момент розгляду в суді заборгованість зросла до  47,3 тис. грн.

Боржнику довелося захищати свої інтереси в суді. Великою Палатою Верховного Суду по даній  справі №342/180/17 було винесено відповідну Постанову.

Що є найбільш цікавим у цій Постанові?

 До прикладу, судом було  відмінено нараховані банком відсотки і пеню. Також  наголошено на тому, що умови для клієнтів українських банків повинні бути прозорими і зрозумілими. Досягти цього неможливо за допомогою однієї лише анкети.

Правила надання банківських послуг, які розміщені на сайті ПриватБанку неодноразово змінювалися з моменту виникнення спірних правовідносин до моменту звернення до суду з позовом, тобто банк міг додати до позовної заяви витяг з Тарифів і Умов в будь-яких редакціях, найбільш сприятливих для задоволення позову.

На що посилається суд?

Правила надання банківських послуг ПриватБанку, а також будь-які встановлені ними умови і правила не можна вважати складовою кредитного договору на підставі того, що вони мають мінливий характер, прямо не передбачені договором, а також не визнаються позичальником, оскільки вони навіть не були ним підписані.

«Тільки факт підписання документа позичальником може свідчити про прийняття позичальником запропонованих йому умов і приєднання як другої сторони до запропонованого договору», — йдеться в рішенні Великої Палати Верховного Суду.

У постанові зазначається, що пересічний споживач банківських послуг з урахуванням звичайного рівня освіти та правової обізнаності, не може ефективно здійснити свої права бути поінформованим про умови кредитування по конкретному кредитному договору, якщо він укладений у вигляді заяви про надання кредиту і Умов та правил надання банківських послуг.

«Умови і правила надання банківських послуг — це значний за обсягом документ, він стосується всіх аспектів надання банківських послуг і вимагає значного часу і відповідної професійної підготовки», — підкреслюється у правовій позиції ВП-ВС.

Тобто підписання анкети-заяви про приєднання до Умов та правил надання банківських послуг не може бути договором приєднання.

Судді наголосили, що умови кредитування повинні бути зрозумілі всім споживачам, і доведені до їх відома.

Якщо у вас виникають спори з банками, адвокати БЮРО допоможуть якісно захистити  ваші права у банківських спорах.

У разі посягання з боку банку на майно та  бізнес,  професійно представимо Ваші інтереси у суді.

Контакти

Адреса: 14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, буд. 9, офіс 215

Тел. (0462) 933-305
Тел. (050)44-80-389

Email: abmiroshnychenko@gmail.com

© 2020 Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові | Створення і обслуговування сайтів: Novik.top