Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел. (0462)933-305; (050)44-80-389

Під ОДА мітингували жителі Дроздівки – вимагали не закривати школу

Під ОДА мітингували жителі Дроздівки – вимагали не закривати школу

Під облдержадміністрацією 20 липня зібралися жителі села Дроздівка, що в Куликівській громаді. Близько 40 людей, дорослі й діти, мітингують проти закриття школи у Дроздівці. Кажуть, приїхали до Чернігова для того, щоб їх почули.

Звертаються до ОДА, щоб створили робочу групу, яка б перерахувала вартість навчання для одного учня в школі, та розібралася, наскільки рішення сесії Куликівської селищної ради відповідає закону.

Нагадаємо, у Дроздівці місцеві жителі ініціювали програму відродження села для того, аби зберегти школу. Сюди переїжджали родини з усієї України.

Протягом березня й квітня до села переїхали 9 багатодітних родин, привезли 21 дитину — загалом в школі навчалася 41 дитина.

22 квітня люди протестували проти закриття школи у Куликівці. Проект рішення з ліквідації закладу внесли тоді на сесію селищної ради.

До людей депутати так і не вийшли. До сесійної зали протестувальників не пустили.

За словами жительки Дроздівки Оксани Зубок, на момент завершення навчального року до школи зарахували 50 дітей. На наступний навчальний рік до школи може піти щонайменше 60 учнів.

Створити ініціативну групу облдержадміністрація погодилася. За словами заступниці голови Жанни Шерстюк, впливати на територіальні громади вони не можуть, політика створення мережі освітніх закладів – це повноваження місцевого самоврядування.

«Будемо спільно зараз досліджувати цю всю етапність. І в межах, і спосіб будемо рекомендувати, бо ми можемо лише рекомендувати… десь якщо ми будемо вбачати певні моменти», – говорить Жанна Шерстюк, заступниця голови облдержадміністрації.

«Як на мене, я вважаю, що кожна дитина має шанс один єдиний у житті отримати якісну освіту. На жаль, я маю констатувати, що дуже багато закладів в цьому закладі читають не фахівці», – говорить Микола Конопацький, начальник обласного управління освіти.

29 червня жителі Дроздівки подали позов до Чернігівського окружного адміністративного суду щодо скасування рішення про ліквідацію школи. Зі слів адвокати Оксани Мірошниченко, вчора суд відкрив провадження у справі. Анастасія Лоза. Олександр Поліщук. Новини на Суспільному.