Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел.(050)44-80-389

Медіація як новий напрямок роботи БЮРО

Що таке медіація? Медіація – це структурована процедура позасудового врегулювання конфлікту шляхом переговорів між сторонами конфлікту за допомогою нейтрального та незалежного посередника – медіатора.

Медіація – це метод вирішення спорів за допомогою третьої нейтральної сторони. Медіатор застосовуючи певну техніку ведення переговорів спрямовує сторони (дві або більше) конфлікту самостійно, в позасудовій процедурі знайти рішення, яке буде відповідати їхнім інтересам. Сам же медіатор не бере участі у прийнятті рішення.

Перевагою медіації є те, що  на відміну від формального судового процесу, сторони самостійно приймають рішення, знаходять консенсус, мають можливість заощадити час, грошові кошти, задовольнити власні емоційні, особисті потреби, зберегти репутацію, а також можливість взаємної комунікації в майбутньому.

Якщо у Вас виникли конфлікти, які можна вирішити, приділивши основну увагу потребам та інтересам сторін, а не їх правовим позиціям – тоді Вам необхідно звернутись до медіатора.

Хто такий медіатор? Медіатор – спеціально підготовлений незалежний, нейтральний та неупереджений фахівець, який за допомогою відповідних технік та навичок сприяє сторонам конфлікту в його врегулюванні, організовує та проводить медіацію.

У зв’язку з цим, раді повідомити нашим клієнтам  корисні та цікаві  новини. Наша команда впевнено  рухається вперед, щоб  бути корисними  для наших клієнтів!

Адвокатка, канд. юридичних наук, доцентка Мірошниченко Оксана Андріївна успішно пройшла тренінг «БАЗОВІ НАВИЧКИ МЕДІАТОРА В КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ», який відбувся 15-18 липня 2020 року у правовому клубі PRAVOKATOR.Київ.

Організаторами навчання виступили Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Громадською організацією «Інститут миру і порозуміння» за підтримки представництва Дитячого Фонду ООН (UNICEF). Ми щиро вдячні організаторам даного освітнього заходу.

Сподіваємося, що отримані знання та навички стануть у нагоді при проведення медіацій  в кримінальних справах.

Використання медіаційних технік в адвокатській діяльності підвищує рівень професійної майстерності адвоката. Можливість виконання адвокатом функції медіатора прямо передбачена ч.2 ст.21 Правил адвокатської етики за таких умов:

  • 1) наявність у адвоката кваліфікації медіатора, засвідченої відповідним сертифікатом/дипломом;
  • 2) згода усіх сторін конфлікту на участь конкретного адвоката в якості медіатора;
  • 3) відсутність конфлікту інтересів;
  • 4) відповідність дій адвоката міжнародно визнаним етичним засадам медіації.

Чи врегульована законодавством  медіація в кримінальному провадженні?

Так. Главою 35 КПК України передбачена можливість укладення угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим. Домовленості стосовно угоди про примирення можуть проводитися за допомогою іншої особи, погодженої сторонами кримінального провадження. Такою особою може бути медіатор, який в ході процедури медіації допоможе досягти порозуміння х питань відновлення порушеного права чи обсягу та способу компенсації завданої злочином шкоди.

Якщо у Вас є необхідність у проведенні медіації, телефонуйте за номером: +380504480389 ТА ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ФАХІВЦІВ БЮРО.

Проконсультуємо з усіх питань, які стосуються медіації та вирішення Вашого питання.

З повагою,

команда АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «МІРОШНИЧЕНКО ТА ПАРТНЕРИ»