Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел.(050)44-80-389

Робочий рік Нового 2021 року розпочато! На запрошення  ведучої UA Українське радіо п. Лілії Духно працюємо в ефірі програми: «Ранні пташки».

Говорили про наболіле кожному : Чи слід виконувати Постанову Кабміну від 9 грудня 2020 року? Чи можна ходити до магазину по шкарпетки? І чи є відповідальність за порушення умов карантину? Ці та інші важливі питання піднімалися в ефірі радіо.

Відповідаючи на них, слухаючи коментарі людей, мимоволі задумуєшся над сенсом життя. Особливо над питанням, чи готовий кожен з нас бути відповідальним за життя інших людей?  То чи потрібен посилений карантин у січні 2021 року? Думаю, що кожен для себе дасть відповідь на це питання.

Чи варто дотримуватися заборон та берегти себе, рідних та інших людей? Думаю, що варто! Бережіть один одного!

«Посилений карантин в січні 2021 року, про що слід пам’ятати?»

Коротко про обмеження та відповідальність за порушення умов карантину.

Починаючи з 8 січня 2021 року  в Україні знову запроваджено посилений карантин. Упродовж двох з половиною тижнів, а саме до 24 січня 2021 року включно, забороняється приймати відвідувачів у ресторанах, кафе та барах. Заклади громадського харчування зможуть працювати лише на винос та здійснювати адресну доставку замовлень.

Забороняється приймати покупців у непродовольчих магазинах, а також робота непродовольчих ринків та ярмарків. Реалізація товарів непродовольчими магазинами може відбуватись лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Торговельні центри мають припинити приймання відвідувачів. Лише за наявності окремого входу магазини, які розміщені в ТРЦ, зможуть здійснювати торгівлю дозволеною групою товарів.

Забороняється приймати відвідувачів суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері побутового обслуговування населення.

Окрім цього забороняється проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, а також приймання відвідувачів у закладах культури та інших закладах розважальної діяльності.

Забороняється приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах.

Слід звернути увагу, що заборона не стосується спортсменів національних збірних команд України та їхніх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Також забороняється діяльність культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів до 1 особи на 5 кв. м. Забороняється проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Зупиняється робота всіх новорічних локацій: святкових концертів, ярмарків, у тому числі продуктових, атракціонів, ковзанок тощо.

Що дозволяється?

Зможуть працювати та приймати покупців магазини, понад 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Дозволяється торгівля пальним. Дозволено також торгувати побутовою хімією та періодичною пресою, збирати та заготовляти відходи.

Здійснюватимуть свою діяльність:  

1) фінансові установи, підприємства, що надають фінансові послуги й здійснюють діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей;

2) пошта;

3) медичні та  ветеринарні заклади;

4) автозаправки,  без зон харчування та СТО.

5) перукарні та салони краси зможуть працювати за попереднім записом.

6) готелі, але зони спільного харчування у них працюватимуть лише зранку під час сніданків ( з 7.00 до 11.00).

Дозволяється проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів

Державним установам та структурам рекомендовано максимально перевести роботу у дистанційний режим.

Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності забороняється на період посиленого зимового карантину.

Винятком під час локдауну є лише дитячі садки. Вони працюватимуть у звичному режимі. У дошкільні навчальні заклади як і раніше можна буде приводити дітей без додаткових обмежень.

Громадський транспорт — метро, трамваї, тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі працюватимуть — з обмеженням перевезення пасажирів лише на сидячих місцях у захисних масках.

Працюватиме міжнародне авто-, авіа- та залізничне сполучення.

Центри надання адміністративних послуг надаватимуть лише невідкладні послуги, зокрема видачу паспорта громадянина України чи свідоцтва при народженні дитини тощо.

Чи встановлена відповідальність за порушення правил карантину?

Відповідальність встановлена у ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Це штраф для громадян від однієї до двох тисяч НМДГ (від 17 000 до 34 000 грн.) і для посадових осіб — від двох до десяти тисяч НМДГ(від 34 000 до 170 000 грн.).

Відповідальність за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, встановлена у вигляді штрафу від 10 до 15 НМДГ (170 — 255 грн.).

Що стосується кримінальної відповідальності у вказаній сфері, то у статті 325 КК України передбачена відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. Відмінність між адміністративною та кримінальною відповідальністю за порушення правил карантину полягає лише в настанні негативного наслідку у вигляді поширення захворювання за ст. 325 КК України.

Так, у ст.325 КК України вказано: порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, —

карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, —

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Звертаємо увагу, що для адміністративної відповідальності достатньо самого факту протиправного діяння (без настання наслідків).

Як бачимо, відповідальність може бути досить суттєвою.

Тому, чи дотримуватися обмежень посиленого карантину — вирішувати кожному самостійно.

Ми, в свою чергу, бажаємо нашим читачам міцного здоров’я та життєвої наснаги.

         У випадку складення протоколу про адміністративне правопорушення – будемо раді надати вам правову допомогу  та захистити ваші інтереси в суді.

Наш телефон: +38050 44 80389

ПРАЦЮЄМО ДИСТАНЦІЙНО!