Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел. (0462)933-305; (050)44-80-389

Чи можливо стягнути кошти за неякісно виконаний ремонт квартири?

Чи можливо стягнути кошти за неякісно виконаний ремонт квартири?

За своєю суттю ремонт у квартирі є побутовим підрядом, взаємовідносини за яким регулюються статтею 865 Цивільного кодексу України.

Тому перед укладенням договору, пропонуємо перевірити документи виконавця робіт. Зокрема, слід з’ясувати статус даної особи, чи являється виконавець підприємцем чи юридичною особою. Подивитися відповідні документи. Бо якщо, ваш виконавець робіт не буде офіційно зареєстрованим як суб’єкт господарювання, стягнути з нього кошти за завдані збитки буде досить складно.

За договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

 Згідно до ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

При цьому, збитками вважаються:

— втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

— доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Тому, перед початком виконання робіт, слід потурбуватися про укладення письмового договору з виконавцем, в якому передбачити всі істотні умови такого договору, включаючи ціну та строки виконання робіт.

Крім того, звертаємо увагу, що положеннями ч. 3 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII передбачено, що у разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) споживач має право на свій вибір вимагати:

— безоплатного усунення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) у розумний строк;

— відповідного зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);

— безоплатного виготовлення іншої речі з такого ж матеріалу і такої ж якості чи повторного виконання роботи;

— відшкодування завданих йому збитків з усуненням недоліків виконаної роботи (наданої послуги) своїми силами чи із залученням третьої особи;

— реалізації інших прав, передбачених чинним законодавством на день укладення відповідного договору. Такі вимоги можуть пред’являтися у разі виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи або під час її виконання, а в разі неможливості виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи – впродовж гарантійного чи іншого строку, встановленого договором, чи протягом 2 років з дня прийняття виконаної роботи.

Пам’ятаємо, що відповідно до норми ч. 6 ст. 882 ЦК України, замовник має право відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об’єкта для вказаної в договорі мети та не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою.

У випадку, необхідності надання професійної правової допомоги, з метою економії вашого особистого часу та коштів, ви маєте можливість дистанційно звернутися до адвокатів нашого бюро, які вас проконсультують, складуть відповідні документи та представлятимуть ваші законні інтереси у суді. Працюємо для вас!

Телефонуйте: +380504480389,

Пишіть на email:abmiroshnychenko@gmail.com

З повагою, команда АБ