Адвокатське бюро Miroshnychenko & Partners в Чернігові

тел.(050)44-80-389

«АДВОКАТУРА І ВІЙНА»

Адвокатура і війна. Здавалося б два явища, які не поєднуються. Я саме так і думала, в кінці лютого 2022 року під обстрілами і авіа нальотами, коли мені, під гучні звуки вибухів, телефонували з центру безоплатної правової допомоги і пропонували піти на затримання особи.

Я так думала минулого року, перебуваючи тут, в рідному місці. Та життя рухається, і ти намагаєшся жити в тих умовах та реаліях, які створені не тобою і мало залежать від твоєї волі та бажання.

Шок минає, реальність сприймається як необхідність життя….і ти рухаєшся далі. Далі – у напрямку, який кожен визначає для себе самостійно, беручи в руки всю відповідальність за своє життя. Кожен із нас, беручи вектор руху, розуміє свої бажання, знає свої цінності, реалізує свої можливості.

І сьогодні, мої думки відрізняються від минулорічних. Війна і адвокатура – це два явища мого життя, які поєдналися та стали реальністю, на жаль.

Що змінилося? Змінилося все: бачення, цінності, міркування, оточення.

Бути адвокатом сьогодні, так само ВІДПОВІДАЛЬНО, як бути ВЧИТЕЛЕМ, ЛІКАРЕМ, ПСИХОЛОГОМ, ПЕКАРЕМ, ЕЛЕКТРИКОМ!

Кожен українець та українка виконує свою функцію та несе свою місію у ці складні часи. Дякуючи нашим військовим, ми можемо жити, працювати, ростити дітей.

Сьогодні, 19 грудня 2023 року, я не святкую День адвокатури! Багато моїх колег воюють на фронті, боронячи нашу землю і кожного з нас. Цивільні адвокати допомагають військовим, освоївши нову спеціалізацію: військове право. У кожного з нас — своя місія і призначення.

Адвокат стоїть на захисті прав людини, громадянина, особистості. Комусь потрібно допомогти стягнути кошти, які не сплачуються державою; хтось має право отримати відстрочку від мобілізації та бути корисним тут, у тилу; хтось навчає дітей, лікує людей, ремонтує, прибирає і потребує правової допомоги.

Цінувати кожного! Зрозуміти кожного! Знати та вміти захистити людину в правовому полі – це надскладне завдання!

Тому людина, яка обрала свій шлях в адвокатурі сьогодні — розуміє всі виклики та відповідальність, які стоять перед адвокатом.

Ми стали сильнішими! Ми стали мудрішими! Ми рухаємося вперед!

До нашої Перемоги над ворогом!

Дякуємо нашим славним ЗСУ!

Дякуємо нашим захисникам та захисницям!

З вірою в Україну!

Із повагою до кожного, адвокат Оксана Мірошниченко